dance to the radio
radio.spodeli.org/103
 
free porn

103 Инфо |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Објавено 14.03.2015

Почитувани,   Канал 103 веќе 24 години е симбол на независната и слободна мисла и клучен промотор на прогресивната музика и култура воопшто, претставувајќи трн во око на сите политички номенклатури на власт во независна Македонија, без исклучок...

Објавено 07.05.2014

Драги пријатели, 

Стотројка го претставува своето најново издание:

Електро Култура - соло проект на Владимир Муратовски Диво

Сабота, 10 мај, 20 часот...

Објавено 23.04.2014

La Colonie Volvox во живо на Стотројка! Недела, 27 април, 22 часот. Online stream: http://radiostream.neotel...

Објавено 25.03.2014

Музичкото радио Канал 103 со необично задоволство и по подолго време ве кани на целовечерна забава.

Во сабота на 29-ти март, во клубот Папаја, на два подиума, дискџокеите на Канал 103 ќе ве потсетат на уметноста на добриот провод и квалитетната социјализација...

Објавено 27.02.2014

Leitmotif во живо на Канал 103   Недела, 2 март. 22 часот     Во најновото издание на радио серијалот Ако никој не свириво глувата соба на Канал 103 концерт ќе одржи младиот скопски состав Leitmotif...

Објавено 29.01.2013

Документарниот филм >>> 
103 - Љубовно Писмо До Алтернативната Култура 
реализиран од ПМГ Рекордингс (Синиша Евтимов, Мирко Попов, Николина Кујача) >>> ќе биде ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН во САБОТА, 2ри февруар во 22:00 во кино Фросина, МКЦ...

Објавено 28.08.2012

Музичкото радио, Канал 103 организира слободен концерт во знак на поддршка на руската феминистичка група, истовремено и бенд Пуси Рајот. Три членки на оваа група се осудени на по 2 години затвор, а останатите се прогонувани во Русија за нивниот перформанс (изведба на панк композиција) во московската катедрала, со кој изразија протест кон путиновата автократија и отворената поддршка која Руската Православна црква ја дава на владејачката гарнитура...

Објавено 08.06.2012

Најновото продолжение на радио серијалот “Ако никој не свири.. во живо на Стотројка”, е резервирано за NOITU и неговиот аудио-визуелен проект насловен Moving_Frame.
“MOVING_FRAME” претставува спој помеѓу звучен перформанс и видео инсталација, проект инспириран и работен според специфичниот простор во скопското радио ‘‘Стотројка”, сместено во зградата на Македонската Радио Телевизија...

Објавено 17.05.2012

Канал 103 е со вас 21 година.
Многумина тоа ги фати на изненадување.
Се надеваме ПРИЈАТАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ :)))

Наше е да прославиме. Со Вас.
Промоција на НОВ ВЕБ САЈТ на радиото...

103 Препорачува |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

ВО МОМЕНТОВ НА 103ЈКА:


 
porn grils sex beach condom porn gay porns body porn new porn video porn videos sex movies porn switch escort grils york shire new title new amazon porn escort bodrum escort denizli mersin escort porn videos mersin escort antalya escort antalya escort antalya escort antalya escort porn gril porn grils sex videos